OKAN ÜNİVERSİTESİ LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2018

1. Yarışma, Türkiye çapında tüm liselere açıktır.

2. Yarışmacılar adına katıldıkları okulun öğrencisi olmak zorundadır.

3.Katılımcı gruplar okanlmy.com (Liselerarası Müzik Yarışması) sayfasında yer alan Yarışma Şartnamesindeki kurallara tam uyum sağlamak zorundadır.
- Yarışmaya katılacak topluluklar 3 kişiden az ve 8 kişiden fazla olmayacaktır.
- Ön elemeler için gruplar yarışma için oluşturulacak Okan Üniversitesi’nin okanlmy.com sayfasına Başvuru başlangıç tarihi olan 15.02.2018 tarihinden - 20.03.2018 tarihine kadar en fazla 5 dakikalık videolarını yükleyecektir.
- Yarışma eleme ve final olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilecektir.
- Yarışmanın eleme ve final aşamalarını Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nın Öğretim Üyelerinin belirleyeceği ünlü isimlerin de yer aldığı jüri yapacaktır.
- Başvurusu kabul edilen tüm grupların okanlmy.com sayfasında yayınlanacak videolarına gelecek beğeni sayısı halkoyu sayılacak, halkoyu finale kalmak için %10 katkı sağlayacaktır.
- Finale kalan 15 grup 28.03.2017 tarihinde açıklanacaktır.
- Finalist 15 grubun okanlmy.com sayfasında yayınlanacak videolarına gelecek beğeni sayısı ayrıca halkoyu sayılacak;
- Bu bağlamda grupların başarı sıralaması oluşurken %90 jüri, %10 halkoyu oranı baz alınacaktır.
- Ön elemeden sonra finale kalan 15 okulun grubu jüri tarafından belirlenecek ve bu 15 grup arasında final turu, canlı icralar ile 04.04.2018 tarihinde Okan Üniversitesi’nde yapılacaktır.
- Halkoyu oranı eklendikten sonra Jürinin vereceği kararlar kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

4. Yarışma ile ilgili tüm duyurular, eleme tarihleri-mekanları, yarışma şartnamesi, başvuru formu ve katılımcı grupların başvuru videoları Okan Üniversitesi resmi internet sayfası okanlmy.com (Liselerarası Müzik Yarışması) sayfası üzerinden ve okanlmy.com Mobil Uyumlu web sitesi üzerinden gerçekleştirilip takip edilebilir.

5. Yarışma Popüler Müzik dalında olacaktır. Seslendirilecek şarkı yerli ya da yabancı olabilir. Dil kısıtlaması yoktur.
- Yüklenecek videolar canlı kayıt, stüdyo kaydı, kanal kaydı ve canlı sahne kaydı şeklinde olabilir. Kayıt türü konusunda kısıtlama bulunmamaktadır. Videoların görüntü kalitesi, grup elamanlarının kontrolü için katılım kurallarına uyum açısından önem arz etmektedir.

6. Şarkı sözleri, Anayasa’nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamayacağı gibi, milli iradeyi zedeleyici, moral yıkıcı, müstehcen olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm şarkı sözleri ve etkinlikler, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları ve ilkelerine uygun olacak ve katılımcı okulların idarelerinin kontrolü ve onayıyla yarışmada yer alacaklardır.

7. Sahnede, önceden verdikleri bilgiler dışında başka şarkı, kostüm ve içerikle gösteri yapan topluluklar yarışma dışı kalacakları gibi, gelişebilecek her türlü olay karşısında tek sorumluluk kendilerine ve dolayısıyla okullarına aittir. Organizasyon, kendi bilgisi dışında gerçekleşen bu tip olayların sorumluluğunu hiç bir şekilde paylaşmaz.

8. Her eser için sahnede seslendirme süresi maksimum 5 dakikadır.

9. Finale kalan ekipler, finalde, elemeler sırasında seslendirdikleri şarkıyla yarışacaklardır. Yarışma şarkısı ve grup elemanları değiştirilemez. Sahnede farklı bir şarkı seslendiren ve grup elemanı değişmiş olan ekipler diskalifiye olacaktır.

10. Yarışmacı öğrencilerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden kurumumuz sorumlu olmayacağı gibi, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir.

11. Öğrenciler, ailelerinden yarışmaya katılabileceklerine ilişkin izin belgeleri alacaklardır.

12. Okan Üniversitesi yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiç bir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama hakkına sahiptir.

13. Yarışmaya katılım gönüllülük esasıyla olduğundan, okullarla da mutabık kalındığı üzere, yarışmacı öğrenciler, ailelerinden aldıkları izin belgeleriyle, öğrencisi oldukları Okulun Müdürlüklerinin izniyle, Müzik Öğretmenlerinin gözetiminde yarışma alanına geleceklerdir.

14. Katılımcılar, enstrümanlarını kendileri getireceklerdir.

15. Yarışmanın ses düzeni, davul ve enstrüman amplifikatörleri gibi teknik teçhizat Okan Üniversitesi tarafından temin edilecektir. Aşağıda belirtilen sahne ekipmanları bütün gruplar tarafından kullanılacaktır:
• Yamaha Mapple Custom Davul ve Twin Pedal,
• 2 adet Marshall MGX100DFX Elektro Gitar Amfisi,
• 1 adet Laney TT50H Elektro Gitar Amfisi,
• 1 adet Laney Bass Amfisi,
• 2 adet klavye sehpası,
• 10 adet nota sehpası,
• 3 adet gitar standı.

16. Ses ve ışık düzeni Okan Üniversitesi tarafından kurulacağı için, hiçbir topluluk, teknisyen, menajer, organizatör ve benzeri adlarla, öğrenci de olsa eleman getiremez.

17. Yarışma sırasında öğretmen ve eğitimciler, öğrencileriyle sahneye çıkamaz, eşitsizlik yaratacağından dolayı kendileri ses kontrolü yapmayı talep edemezler.

18. “Sound-check”, yarışmanın yapılacağı alanlarda, belirtilecek tarih ve saatlerde gerçekleşecektir. Kendilerine bildirilen saatlerde sahnede yer almayan topluluklar “sound-check” yapamayacaktır. “Sound-check”, ses kontrolü olup, süresi kısıtlıdır; prova anlamı taşımamaktadır.

19. Topluluklar, yarışma sırasında akort adı altında sahneyi kesinlikle işgal etmeyecekler ve zaman kaybına neden olmayacaklardır.

20. Ön eleme sonuçları Okan Üniversitesi resmi internet sitesi sayfası okanlmy.com sayfası üzerinden açıklanacaktır.

21. Yarışma sonuçları açıklandıktan sonra 1. , 2. ve 3. lüğe hak kazanan gruplar 10 Mayıs tarihinde düzenlenecek Okan Üniversitesi – Kariyer Fest. Organizasyonunda şarkılarını sırayla icra edecekler ve kazandıkları nakti ödülleri teslim alacaklardır.

22. Dereceye giren gruplardan;
1. Gruba 5000 TL nakit ödül + %50 burs,
2. Gruba 3000 TL nakit ödül + %25 Burs,
3. Gruba 2000 TL nakit ödül + %25 Burs verilecektir.
Verilecek burslar dereceye giren grup üyelerinin her biri için sadece Okan Üniversitesi Konservatuvarı tercihlerinde geçerlidir.

23. Okan Üniversitesi, yarışma yeri ve tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

24. Yarışmada güvenlik, Okan Üniversitesi Güvenlik Birimleri tarafından sağlanacaktır.

25. Sound-check ve yarışma girişinde fotoğraflı kimlik gösterilmesi zorunludur.

26. Sadece yarışmacı öğrenciler ve kendilerinden sorumlu en fazla 2 öğretmen görevli kartı alacaktır.

27. Salon içi taşkınlık, uygunsuz davranış ve diğer yarışmacı okulların performansını etkileyecek çirkin tezahürat diskalifiye nedeni sayılacaktır. Bu konuyla ilgili olarak yarışmacılar ve okul temsilcileri gerekli uyarıları yapmakla sorumludur. Güvenlik nedeniyle alınan bu önlemlere tüm katılımcılar uymak zorundadır.

Bilgi ve İletişim için;

Alper Tunga ÇAKICI
O5301525257
alper.cakici@okan.edu.tr


ŞARTNAMEYİ İNDİR
Image

OKAN ÜNİVERSİTESİ
LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

ŞARTNAMEYİ İNDİR BAŞVURU FORMU